Jesteś tutaj

MTB OBIDOWA LIFE

W sobotę 17.06.2017r. w Obidowej przy trasach biegowych ,,Śladami Olimpijczyków" dzieci szkół podstawowych miały możliwość zapoznania się z podstawowymi technikami jazdy na rowerze w terenie górskim oraz na torze przeszkód w ramach wydarzenia MTB Obidowa Life - promującego zdrowy i aktywny sposób spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

            Wydarzenie to miało na celu promowanie spędzania wolnego czasu w regionach z czystym powietrzem jakim jest właśnie Obidowa i szlaki turystyczne prowadzące w Gorce z naszej miejscowości.

        Podczas zajęć dzieci i młodzież uczyły się różnych technik poruszania się w trudnych warunkach pod okiem doświadczonych instruktorów. Pomimo deszczowej pogody dzieci chętnie korzystały z możliwości poszerzenia swoich umiejętności.

         W przerwach między szkoleniami i zawodami można było skorzystać z poczęstunku przygotowanym przez organizatorów w postaci owoców i soków owocowych.

          Wydarzenie mogło być zorganizowane dzięki wsparciu i pomocy Wójta Gminy Nowy Targ, sponsorom oraz środkom pieniężnym z projektu LIFE pn.: „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze / Implementation of Air Quality Plan for Małopolska Region – Małopolska in a healthy atmosphere” LIFE IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021.

                                         

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer