Jesteś tutaj

Edukacja

Już po raz czwarty Wójt Gminy Nowy Targ otrzymał tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”

12 października w Warszawie w Sali Białej pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie odbyła się Uroczysta Gala Finałowa VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego "Samorządowy Lider Edukacji". 

Już po raz trzeci Wójt Gminy Nowy Targ otrzymał tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”


12 października we Wrocławiu w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się  Uroczysta Gala Finałowa V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego "Samorządowy Lider Edukacji" (2015).

Już po raz piąty Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego wyróżniła samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie z całej Polski, które inwestują w rozwój oświaty, wspierają środowiska edukacyjne oraz wyróżniają się aktywnością na rzecz dzieci i ich wszechstronnego rozwoju. 

Konkurs "Matematyczny Czar Par " w Klikuszowej


17. 06 . 2015 w Gimnazjum nr 3 w Klikuszowej odbył się już II Gminny K
onkurs "Matematyczny Czar Par " w ramach projektu "Wspieranie nauczania matematyki w szkołach Gminy Nowy Targ". Do rywalizacji w tym konkursie zgłosiło się 12 par z gimnazjów  Łopusznej, Ludźmierza, Krempach, Gronkowa, Waksmundu oraz dwie drużyny gospodarzy z Klikuszowej. 

Gimnazjum Nr 3 w Klikuszowej zaprasza na zjazd absolwentów


Gimnazjum Nr 3 w Klikuszowej zaprasza na ZJAZD ABSOLWENTÓW, który odbędzie się w dniu 
31 maja 2015 w budynku szkoły.

Z mikołajkową wizytą


9 grudnia 2014 r. z mikołajkową wizytą uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II udali się do pobliskiego przedszkola z przedstawieniem „Brzechwa – dzieciom” zrealizowanym w ramach projektu edukacyjnego. Przedszkolaki miały okazje usłyszeć najpiękniejsze wiersze tego znanego poety, m.in. „Lenia”, „Samochwałę”, „Kwokę”, „Fokę”, „Żuka”, czy „Zwierzyniec”.

Spotkanie ze strażakami z OSP w Łopusznej


13 listopada do naszej szkoły przyjechała drużyna OSP w Łopusznej. 
Wśród strażaków byli: Pan Marian Drożdż -  prezes OSP w Łopusznej, Pan Robert Chowaniak – naczelnik OSP w Łopusznej oraz strażacy z uprawnieniami ratowników: Mateusz Buła, Grzegorz Czerwosz i Marek Grabowski.

Już po raz drugi Wójt Gminy Nowy Targ otrzymał Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”


30 października 2014 roku w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące IV edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”, którego współorganizatorem jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. W jego trakcie reprezentanci 56 gmin i powiatów z całej Polski odebrali certyfikaty potwierdzające pozytywny wynik procedury akredytacyjnej, której celem jest badanie skuteczności i efektywności działań samorządów w dziedzinie lokalnej polityki oświatowej. Takie wyróżnienie otrzymał także Wójt Gminy Nowy Targ.  

II Święto Rodziny w Łopusznej

IMG_2621_300.jpg
1 czerwca 2014 r. na terenie Zespołu Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum w Łopusznej odbyło się  II Święto Rodzinne. Zostało ono zorganizowane przy współpracy rodziców, nauczycieli, uczniów, parafii pw. Świętej Trójcy w Łopusznej, Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Łopusznej, Związku Podhalan oddział Łopuszna, Sołtysa wsi Łopuszna, LKS-u „Przełęcz - Łopuszna ”, Stadniny Koni w Łopusznej.

Dobre wyniki naszych szkół ze sprawdzianu po klasie szóstej na zakończenie szkoły podstawowej 2014 r.

DSC_0185.jpg
Ukazały się wyniki ze sprawdzianu po klasie szóstej szkoły podstawowej. W rankingu powiatu znajdujemy się na wysokiej 5 pozycji wśród 14 gmin powiatu nowotarskiego. W roku szkolnym 2013/2014, aż 14 szkół podstawowych naszej Gminy ze sprawdzianu po klasie 6,  uzyskało średnią punktów wyższą od średniej punktów całego powiatu nowotarskiego, natomiast 8 szkół uzyskało wynik lepszy od  średniej punktów województwa małopolskiego. Dzięki temu Gmina Nowy Targ uzyskała średnią wyższą niż powiat tj. 26,5 (średnia powiatu 25,8) i tyko o 0,3 niższą od średniej wojewódzkiej, która w tym roku wyniosła 26,8.

Konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej „Kto kocha dzieci, nie pali śmieci”

IMG_2141_300.jpg
Organizatorami konkursu   plastycznego o tematyce ekologicznej „Kto kocha dzieci, nie pali śmieci”  był Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w   Łopusznej oraz Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”. 

Strony

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer