Jesteś tutaj

News

Zmiana sposobu segregacji odpadów w Gminie Nowy Targ

Od 1 stycznia 2019 r. w Gminie Nowy Targ zacznie obowiązywać nowy sposób segregacji odpadów komunalnych zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Informacja w sprawie budowy obwodnicy

W sprawach związanych z rozpoczętą budową obwodnicy Waksmund-Ostrowsko-Łopuszna w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 969

informacje można uzyskać w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie
pod nr tel.: 12 44 65 794 lub 664 111 923

Harmonogram odbioru odpadów oraz otwarcia PSZOK na rok 2018

Harmonogram otwarcia
Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
w Trutem (obok oczyszczalni ścieków) na rok 2018.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gronkowie wyruszyły w kosmos!


„Ruszamy w kosmos” to projekt, którego celem było zwiększenie motywacji dzieci i młodzieży do zdobywania i pogłębiania wiedzy z zakresu nauk ścisłych, rozwijanie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami oraz kształtowanie umiejętności programistycznych.

Projekt edukacyjny„Zmieniamy przestrzeń edukacyjną, projektując kreatywną strefę relaksu” w Szkole Podstawowej w Gronkowie


Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Jagiellończyka w Gronkowie od 15 października do 30 listopada 2018 r. realizowali projekt „Zmieniamy przestrzeń edukacyjną, projektując kreatywną strefę relaksu” współfinansowany ze środków otrzymanych z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” i Województwa Małopolskiego

100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w Łopusznej


Święto Niepodległości przypadające na dzień 11 listopada było obchodzone w całej Polsce huczniej niż zwykle, a to z okazji przypadającej na ten rok setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Również w Łopusznej dzień ten był dniem podniosłym i bardzo uroczystym.

XXIX Święto Gwary Góralskiej w Łopusznej


Podczas tegorocznego Święta Gwary Góralskiej na scenie GOK-u zaprezentowało się 54 uczestników (37 recytatorów oraz 17 gawędziarzy). Przegląd został przeprowadzony w 3 kategoriach wiekowych (kat. klas 0-III, kat. klas IV-VI, kat. klas VII,VIII- Gim.). Młodych wykonawców przesłuchiwały dwie komisje oceniające.

Ogłoszenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF)

W związku z zagrożeniem wystąpienia kolejnych ognisk Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) Powiatowy Lekarz Weterynarii przesyła instrukcję  dotyczącą podstawowych zasad bio-asekuracji w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną.
 

Święto Gwary Góralskiej

Strony

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer