Jesteś tutaj

News

Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest – nabór wniosków


Wójt Gminy Nowy Targ ogłasza nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest w latach 2018 - 2020 na terenie Gminy Nowy Targ.

Informacja o opłacie za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

Uprzejmie informuję, iż z dniem 1 stycznia br. weszło w życie nowe Prawo wodne (Dz. U. z 2017 r. poz.1566) nakładające na samorząd lokalny obowiązek określenia opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej. Opłacie podlegają osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne, w tym spółki nieposiadające osobowości prawnej, które na skutek wykonywania na nieruchomości o powierzchni powyżej 3500m2 robót i obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem, mają wpływ na zmniejszenie retencji przez wyłączenie więcej niż 70% powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej na obszarach nieujętych w systemy kanalizacji deszczowej otwartej lub zamkniętej.

Harmonogram odbioru odpadów oraz otwarcia PSZOK na rok 2018

Harmonogram otwarcia
Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
w Trutem (obok oczyszczalni ścieków) na rok 2018.

Stypendia Wójta Gminy Nowy Targ dla najzdolniejszych uczniów


W dniu 21 czerwca w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Jagiellończyka w Gronkowie odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Karta Rowerowa - SP Lasek


 11 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Lasku odbył się egzamin sprawnościowy na kartę rowerową z umiejętności praktycznych z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego.

SP Ludźmierz - Warsztaty Profilaktyczne


18 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu,w ramach Programu Profilaktyki Uzależnień w Gminie Nowy Targ, odbyły się Warsztaty Profilaktyczne pt. "Bezpieczne wakacje w kontekście zagrożeń internetowych i używek (dopalaczy)".

Szóste Kellys Cyklokarpaty w Gminie Nowy Targ


Zapierające dech w piersiach widoki i bardzo wymagające trasy – w takich okolicznościach przyrody ścigali się uczestnicy szóstego etapu
Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty, który odbył się 16 czerwca 2018 r. w Łopusznej w Gminie Nowy Targ.

Strony

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer