dzieci prowadzą małe krówki publiczność podziwia

XIV Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego

W miniony weekend tj. 17, 18 września 2022r. po dwuletniej przerwie odbyła się IX Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych połączona z XIV Krajową Wystawą Czerwonego Bydła Polskiego. Tegoroczna wystawa zgromadziła hodowców zwierząt, wystawców sprzętu rolniczego, instytucji związanych z rolnictwem oraz producentów wyrobów mleczarskich. Podczas pierwszego dnia imprezy mimo niezbyt sprzyjającej pogody obyła się ocena przywiezionych zwierząt. Na przygotowanym ringu przeprowadzone zostały konkursy oceny bydła. Króliki i konie ocenione zostały w specjalnie do tego celu przeznaczonych miejscach i namiotach. W konkursach wybrano czempionów i super czempionów poszczególnych gatunków. Po zakończeniu oceny został zorganizowany Wieczór Hodowcy, podczas którego przedstawiciele poszczególnych związków wręczyli swoim hodowcom nagrody za udział w wystawie.

Drugi dzień Wystawy rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w intencji Hodowców w Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej. Po mszy rozpoczęła się oficjalna część IX Podhalańskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu, która zgromadziła zaproszonych gości, hodowców oraz widzów. Wyróżnionym hodowcom poszczególnych gatunków zostały wręczone puchary oraz nagrody. Następnie odbył się pokaz Czempionów na ringu.

Atrakcje jakie można było zobaczyć to pokazy zaprzęgów konnych czy Konkurs Młodego Hodowcy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także wystawiane traktory, maszyny i urządzenia rolnicze oraz stoiska pozostałych wystawców.