17 maja w Warszawie odbył się ogólnopolski finał konkursów Geniallne Miejsca i GEEK organizowanych przez Polskie Towarzystwo Informatyczne , na który zjechali się autorzy najlepszych prac z całej Polski wraz z opiekunami. W konkursie Geniallne Miejsca zadanie polegało na przedstawieniu w interaktywnej formie swojego regionu z wykorzystaniem aplikacji genial.ly. Konkursy zostały objęte patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, Centrum GovTech i Polskiej Organizacji Turystycznej.

Nasza drużyna z Dębna w składzie: Kornelia Potoczak – kl. 6, Joanna Głodek – kl. 6 oraz opiekun – Grażyna Słowik, również otrzymała zaproszenie na ogólnopolski finał i zdobyła
III miejsce w konkursie
Geniallne Miejsca za pracę "W zabytkowym Dębnie". Z dumą prezentowaliśmy nasze regionalne stroje odbierając nagrody. Po uroczystym podsumowaniu czekała nas wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy oglądać, doświadczać i eksplorować. Ta krótka, ale wspaniała przygoda w stolicy na długo zostanie w naszej pamięci.

 I choć Warszawa żegnała nas deszczem, to wracaliśmy z poczuciem dumy i przekonaniem, że za rok znów spróbujemy swoich sił!