Niedziela 20 sierpnia przywitała wszystkich pogodnym i słonecznym niebem.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:30 uroczystą Mszą Świętą dożynkową w kościele parafialnym w Rogoźniku, której przewodniczył proboszcz parafii Rogoźnik ks. Andrzej Bukalski. Na Jego ręce przedstawiciele Rogoźnika , Starego Bystrego złożyli wieńce dożynkowe , dary z tegorocznych plonów oraz przekazali bocheny chleba upieczonego z mąki z ostatnich zbiorów : miód , oscypek , owoce i wiązanki kwiatów. W ten sposób dziękowano Bogu za plony i proszono o jeszcze lepsze w przyszłym roku. 

W tym roku starostami dożynek byli Bogusława Górz i Józef Fudala z Rogoźnika oraz Elżbieta i Piotr Hosaniak ze Starego Bystrego. Po Mszy Świętej wieńce dożynkowe zostały uroczyście przeniesione na teren stadionu sportowego , gdzie odbył się dalszy ciąg uroczystości dożynkowych połączonych z rodzinnym festynem sportowo - rekreacyjnym.
Po przybyciu na stadion wszyscy zaproszeni gości, delegacje wieńców dożynkowych, poczet sztandarowy, fiakrzy, zespół Jawor, sponsorzy oraz wszyscy którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się w zorganizowaniu uroczystości zostali ugoszczeni obiadem oraz poczęstunkiem.
Punktualnie o godzinie 12.00 głos zabrał sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek. W swoim przemówieniu sołtys podziękował proboszczowi Andrzejowi Bukalskiemu za odprawienie Mszy Świętej dożynkowej , wspólną modlitwę i słowo boże które skierował podczas tej mszy. Podziękował Kapeli góralskiej „Jawor „ oraz Związkowi Podhalan oddział Stare Bystre za uroczystą oprawę mszy św. , za śpiew i muzykę góralską. Pocztowi sztandarowemu Związku Podhalan oddział Stare Bystre oraz OSP Rogoźnik , fiakrom , harcerzom i zuchom podziękował za obecność.
W dalszej części swojego przemówienia sołtys powiedział :..." Dożynkowe święto które to dzisiaj obchodzimy to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. 
Papież Jan Paweł II mówił „ Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.” Z dobrodziejstw pracy na roli korzystamy wszyscy. Dlatego w imieniu samorządu lokalnego oraz jego mieszkańców składam rolnikom najserdeczniejsze podziękowania za tegoroczne plony, dzięki którymnie zabraknie dla nikogo chleba.


Ta piękna tradycja stanowi ważny element naszej podhalańskiej tradycji i tożsamości. Cieszę się ogromnie, że piękny dożynkowy zwyczaj pielęgnowany jest również w naszej miejscowości i parafii Rogoźnik. 
Bogu dzięki, oby jak najdłużej!"

W dalszej części swojego wystąpienia sołtys Zubek powitał przybyłych gości a mianowicie :
- Pana Andrzeja Guta Mostowego – sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

- Pana Bogusława Waksmundzkiego - Vicestarostę nowotarskiego

- Pana Jana Smarducha - Wójta Gminy Nowy Targ.

- Pana Prof. Stanisława Hodorowicza – przyjaciela Rogoźnika.

-- Ks. Andrzeja Bukalskiego - proboszcza naszej Parafii Rogoźnik.

- Pana Tadeusza Czepiela – przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Czarny Dunajec.

- Panią Józefe Guziak - Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Nowotarskiego.
- Pana Marka Sprocha - Radnego Gminy Nowy Targ.

- Panią Sołtys Rogoźnika / gmina Bobrowniki / Pauliną Skowrońską wraz delegacją.

- Pana Petera Svarala - Starostę z zaprzyjaźnionego Rohoznika na Słowacji.

- Panią Katarzyne Bryje – skarbnika Gminy Nowy Targ.

- Pana Romana Tylkę - Prezesa Klubu Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago
wraz z małżonką.

- Panią Terese Zarycką – prezeskę Związku Podhalan oddział Stare Bystre.

oraz wszystkich pozostałych przybyłych gości.
Na zakończenie swojego przemówienia sołtys przywitał wszystkich Rogoźnicanów. Podziękował im za wykonanie przepięknego wieńca dożynkowego.
Tegoroczny wieniec dożynkowy wykonali mieszkańcy Rogoźnika od nr.1 – 60. Pomysłodawczynią rogoźnickiego wieńca dożynkowego i osobom koordynującą była Danusia Hajnos. Podziękował wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się w zorganizowaniu tegorocznych
Dożynek i IX Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki. 
Korzystając z okazji, że na uroczystościach był prezes Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago P. Roman Tylka sołtys publicznie podziękował Klubowi za to wszystko co robią dla społeczności Rogoźnika i całej Parafii Rogoźnik. Sołtys zakończył słowami „ Po raz kolejny chciałem podziękować Klubowi za to wszystko co robią dla naszej społeczności Rogoźnika i całej naszej Parafii. Dziękuję Im za liczną pomoc finansową i za utrzymywanie łączności z rodzinnym Rogoźnikiem. Panie Prezesie – Bóg zapłać. Przenieście to podziękowanie wszystkim naszym Rodakom w Ameryce.!  Przyklaśnijmy Im mocno , bo jest naprawdę za co ! ”
Następnie głos zabrali : sołtyska Rogoźnika Paulina Skowrońska, starosta Rohoznika na Slowacji Peter Svaral, Andrzej Gut Mostowy – sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, 
wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch , Bogusław Waksmundzki - Vicestarosta nowotarski, prof. Stanisław Hodorowicz oraz Tadeusz Czepiel – przewodniczący Rady Miasta i Gminy Czarny Dunajec. Na scenie plenerowej podczas całego dnia zaprezentowali się: zespół Regionalny „ MALI HORKLOWIANY „ Kapela Góralska „ PARADNICE „ z Harklowej, zespół AHAJU FUSION BOLIWIA, zespól „ JAFER „ oraz kabaret „ ŚLEBODA „ z Gliczarowa który do łez rozbawił liczną publiczność. O godz.19.30 odbyło się losowanie główne loterii „ Wspieraj Rogoźnik „.
Główne nagrody - koza i Świnia pojechały do Starego Bystrego. 
Wokół były rozstawione stoiska z smakołykami. Był grill , tradycyjne góralskie jedzenie , a do tego napoje chmielowe i dobrze zaopatrzony bufet. Na Rogoźnickich Dniach Sportu i Rozrywki gościła również Rogoźnicka Ochotnicza Straż Pożarna. W ramach spotkania dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem strażackim, wsiąść do samochodu strażackiego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci choć na chwilę mogli się poczuć się strażakami. Strażacy opowiadali dzieciom o swojej pracy. Zwieńczeniem imprezy był imponujący pokaz fajerwerków który rozświetlił rogoźnickie niebo oraz potańcówka. Tym razem bawiliśmy się do późnych godzin nocnych z zespołem SUMIGOJ oraz DJ STACHU.
Podczas całego dnia odbył się również PIKNIK EKOLOGICZNY. W trakcie pikniku zainteresowani mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z dziedziny odnawialnych żródeł energii oraz nowoczesnych technologii c.o., poznać możliwości finansowania wymiany starych piecy, wziąć udział w prelekcji edukacyjnej, poznać działanie ekologicznych urządzeń grzewczych. A wszystko to, aby obniżyć poziom niskiej emisji w Gminie Nowy Targ ! Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się w zorganizowaniu tegorocznych Dożynek i IX Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki. W szczególności dziękuję naszym druhom z OSP , naszym paniom z Koła Gospodyń Wiejskich , Jasiowi
Bobkowi ze stadniny koni Dworna , sportowcom z klubu sportowego Skałka oraz naszym harcerzom i zuchom. 
Dziękuję Pani Katarzynie Rodak oraz Jej mężowi za bezpłatne użyczenie i obsługę dmuchanej zjeżdżalni dla dzieci. Dzieci w tym roku mogły korzystać za darmo z tej zjeżdżalni !.
Dziękuje Staszkowi Staszlowi za nieodpłatną pomoc w prowadzeniu imprezy w ciągu dnia oraz za nocną muzykę na zabawie tanecznej jako DJ.

ZAPRASZAM JUŻ DZISIAJ WSZYSTKICH DO ROGOŹNIKA ZA ROK ! 
Organizatorami IX Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki byłi : Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek , Rada Sołecka miejscowości Rogoźnik , Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik oraz Stadnina Koni "Dworna".
Patronat honorowy imprezy objęli :

Pan Edward Siarka – sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska;

Pan Andrzej Gut – Mostowy – sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki;

Pan Witold Kozłowski - marszałek województwa małopolskiego;

Pan Krzysztof Faber – starosta nowotarski;

Pan Jan Smarduch - wójt Gminy Nowy Targ.

Partnerami IX Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki byli :

Gmina Nowy Targ;

Lasy Państwowe – nadleśnictwo Bełchatów;

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego;

Powiat nowotarski;

Sołectwo Stare Bystre.

Partnerami medialnymi są :

Radio ALEX

PODHALE24

MAŁOPOLSKA ONLINE

TV Podhale

Góral Info

Tygodnik Podhalański

Nowytarg24.TV
Nowotarska Telewizja Kablowa
Podhale Region

Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek , Danuta Hajnos – Vice prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi
Rogoźnik oraz Jan Bobek – właściciel Stadniny Koni „Dworna „ składają serdeczne podziękowania
wszystkim sponsorom , a byli to w tym roku :

Sołtys i Rada Solecka Wsi Rogoźnik.
Gmina Nowy Targ.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Bełchatów.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik.
Stadnina Koni „DWORNA „ Rogoźnik.

Powiat nowotarski.

Sołectwo Stare Bystre.

Firma “BIELA” Anna i Stanisław Biela – Stare Bystre.

Firma Produkcyjno – Handlowa ANTARES Rogoźnik.

Firma BUKOWSKI Producent Odzieży Skórzanej – Rogoźnik.

Firma HAJAN Jan Bednarz - Jabłonka

Grażyna i Stanisław Bryjak – Betoniarnia „BRYJAX” Rogoźnik.

BALANCE Przystań Jeździecka - Krystyna i Stanisław Staszel – Stare Bystre.

Sylwia i Krzysztof Bafia „ DWOREK ZA GOŚCIŃCEM „ - Stare Bystre.

Ks. Andrzej Kwak – Proboszcz Parafii Nowy Targ Niwa.
Firma Instalacyjna „ KNAP ”- Rogoźnik.
Jan Ścisłowicz -Terenowa Stadnina Koni i Transport międzynarodowy– Ludźmierz..
Firma „ SPLIT-2 „ Adam Kwak, Paweł Oskwarek – Rogoźnik.

Kamila i Wojciech Bobek – Rogoźnik.

Sklep Jeździecki „WHITE HORSE” – Nowy Targ.
FHU „ ZARYCKI „ – Stare Bystre.

.Krystyna i Jan Ciągwa – Piekarnia Stare Bystre.

Sklep Techniczno – Przemysłowy Maria Bobek - Rogoźnik.
„POSTECH” Aneta i Andrzej Poseł – Michałówka.
Serwis pilarek i kosiarek BogumiłaPaweł Bobek – Rogoźnik.
Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie.

Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago.
Firma Remontowo –Budowlana Zofia i Krzysztof Sroka – Koniówka.
Branding Reklama „COBANCE STUDIO „ Mateusz Zubek – Rogoźnik.

Klaudia i Jan Plichta – Lanckorona.
Aleksandra i Janusz Dudek – Zakopane.
Renata i Stanisław Łaś – Blacharstwo i lakiernictwo Ludźmierz.

„TATRZAŃSKI OGRÓD „ Przemysław Sobczyk – Zakopane.

Papeteria Okolicznościowa, zaproszenia i dodatki PAPIEROWE TOWARZYSTWO Justyna Zubek –
Rogoźnik.

Danuta i Piotr Turkot z rodzina z Białki.

Prof. Marian Tischner

Paweł Kos z rodziną Nowy Targ.
Ewelina i Marek Sproch – Rogoźnik.

Państwo Bułowie Stadnina Koni Łopuszna.
Magdalena Wesołowska.
Zofia i Edward Głąb – Stare Bystre.

Elżbieta i Stanislaw Kwak z rodziną.

Nauka i Doskonalenie Pływania SWIM ACTIVE.
Frajdowa Akademia Baletu i Tańca.
Klub Sportowy KONSUL Kościelisko.

„ Daj się ująć „ Tomasz Sproch - Rogoźnik.
Związek Podhalań oddział Stare Bystre.
Beata i Jan Jachymiak – Ludźmierz.

Usługi Remontowo - Budowlane Wiesław Guńka Stare Bystre.

Zakład Pogrzebowy „ Jabłoński „ - Ratułów.

Rodak Katarzyna z mężem – Wypożyczalnia Zjeżdzalni - Rogoźnik.

Maria i Józef Tylka „ Zubecki „ - Stare Bystre.

Pan Zygmunt Krzysztof.

Danuta i Adam Hajnos – Rogoźnik.
OSP Rogoźnik.

Koło Gospodyń Wiejskich Rogoźnik.
ZHP Rogoźnik.

Klub Sportowy „Skałka „Rogoźnik.

Kazimierz Zubek

Sołtys Rogoźnika