W ramach projektu Erasmus plus "STEPS to our Cultural Heritage" w dniach 19-25 maja grupa 11 uczniów wraz z nauczycielami uczestniczyła w mobilności w szkole Istituto Comprensivo Statale „Aristide Gabelli” w Turynie.

W trakcie pobytu w szkole uczestnicy projektu prezentowali swoje kraje, kulturę oraz produkty regionalne, brali udział w zajęciach języka francuskiego, matematyki, sztuki, historii, techniki oraz w zajęciach sportowych. Nie zabrakło też wspólnych tańców i zabaw integracyjnych. W czasie zajęć uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne, przewodnik po Turynie oraz poznali podstawy gramatyki j. francuskiego. Dodatkowo w ramach integracji uczniowie tworzyli matematyczne tangramy, rozegrali mecz siatkówki i nauczyli się nowej gry zespołowej hitball. Podczas lunchu próbowali smakołyków kuchni marokańskiej i hinduskiej. Uczestniczyli w Festiwalu Ziemi, podczas którego zgłębiali tajniki przyrody, oglądali spektakl o emocjach oraz wysłuchali koncertu muzycznego w wykonaniu uczniów szkoły partnerskiej. Po zajęciach zwiedzali centrum Turynu między innymi Katedrę Jana Chrzciciela, Stare Miasto, Castello del Valentino wraz z ogrodem botanicznym, Pałac Królewski oraz ogrody.

Nie zabrakło ciekawych wycieczek do pięknej Doliny Aosty i Genui – stolicy Ligurii.

Na zakończenie mobilności wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty. Wspólne zabawy, rozmowy i gry były okazją do integracji międzynarodowej i rozwijania kompetencji językowych, matematycznych i informatycznych.
Podczas pobytu w szkole dla nauczycieli i uczniów zostały wręczone materiały i gadżety reklamowe Gminy Nowy Targ.