Gmina z dumą może ogłosić, że już wkrótce będziemy mieć kolejnego olimpijczyka w swoich szeregach.


Sebastian Bryja to zawodnik, który swoje sportowe kroki stawiał w klubie KS Obidowiec Obidowa, trenując na trasie Śladami Olimpijczyków oraz w Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej. Obecnie reprezentuje barwy UKS Regle Kościelisko.

Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w kategoriach juniorów, młodzieżowców i seniorów. Od 2020 roku regularnie reprezentuje Polskę oraz nasz region w zawodach Pucharu Świata, rywalizując z najlepszymi biegaczami narciarskimi na świecie.

Sebastian przez 7 kolejnych lat brał udział w Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców. W poprzednim sezonie, podczas Mistrzostw Świata Młodzieżowców we włoskim Schilpario, zajął 19. miejsce indywidualnie! Ma również na swoim koncie starty w Mistrzostwach Świata Seniorów.

Decydujący krok w stronę igrzysk wykonał podczas Tour de Ski – jednego z najbardziej prestiżowych cykli zawodów w biegach narciarskich. To właśnie tam zaprezentował się najlepiej spośród reprezentantów Polski, wywalczając kwalifikację olimpijską.

Dzięki temu Sebastian Bryja będzie reprezentował Polskę oraz naszą gminę na Igrzyskach Olimpijskich w Mediolanie.