W piątek w Urzędzie Gminy Nowy Targ odbył się uroczysty wernisaż wystawy malarstwa Doroty Pęksy z Ostrowska.

Gości zgromadzonych na wydarzeniu powitał Wiesław Parzygnat - Wójt Gminy Nowy Targ , kierując szczególne słowa uznania i powitania do artystki. Następnie Dorota Pęksa opowiedziała o swojej twórczości, inspiracjach oraz pracach prezentowanych na wystawie, przybliżając uczestnikom historię powstania obrazów i ich związek z kulturą Podhala.
Wyjątkową oprawę wydarzenia zapewnili przedstawiciele Zespołu Regionalnego Jaferniocek z Ostrowska, którzy swoim śpiewem i muzyką uświetnili wernisaż, tworząc niepowtarzalną atmosferę i podkreślając jego regionalny charakter
Twórczość artystki czerpie inspirację z tradycyjnych strojów górali podhalańskich, bogatej kultury regionu oraz lokalnego dziedzictwa. Jej obrazy ukazują Podhale w niezwykle barwnej i pełnej emocji odsłonie.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w wernisażu. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego wydarzenia oraz do osobistego odwiedzenia wystawy, która znajduje się na II piętrze budynku Urzędu Gminy Nowy Targ, obok sekretariatu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki, kultury i podhalańskich tradycji!