Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych

logo - laboratoria przyszłości

Dziewiętnaście szkół podstawowych Gminy Nowy Targ znalazło się w programie Laboratoria Przyszłości. W ramach programu do budżetu gminy wpłynęło 890 000,00 zł.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Uzyskane wsparcie finansowe w ramach programu Laboratoria Przyszłości zostanie przeznaczone na nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Szkoły Podstawowe Gminy Nowy Targ otrzymają sprzęt do nauki zgodnie z katalogiem wyposażenia, które może być kupowane przez szkoły w ramach inicjatywy Laboratoria Przyszłości. Obecnie w skład wyposażenia podstawowego wchodzą:

  • Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)
  • Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
  • Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)
  • Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Katalog zawiera również wyposażenie dodatkowe, dobierane swobodnie przez szkoły.

Wsparcie finansowe dla Szkół Podstawowych:


NAZWA SZKOŁY

KWOTA

SZKOŁA PODSTAWOWA W DĘBNIE

30 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STANISŁAWA STASZICA W DURSZTYNIE

30 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W GRONKOWIE

60 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA W HARKLOWEJ

30 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA W KLIKUSZOWEJ

60 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚWIĘTEJ KINGI W KNUROWIE

30 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA W KRAUSZOWIE IM. ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI

60 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA W KREMPACHACH

60 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA W LASKU

60 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JANA KANTEGO W LUDŹMIERZU

70 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KAZIMIERZA PRZERWY-TETMAJERA W ŁOPUSZNEJ

60 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA W MORAWCZYNIE

30 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ BIAŁEJ

60 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA W OBIDOWEJ

30 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PROF. ANDRZEJA WAKSMUNDZKIEGO W OSTROWSKU

60 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. BOHATERSKICH DZIECI WARSZAWY W PYZÓWCE

30 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ROGOŹNIKU

30 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA W SZLEMBARKU

30 000,00 zł

SZKOŁA PODSTAWOWA W WAKSMUNDZIE

70 000,00 zł

 

890 000,00 zł

Misją programu Laboratoria Przyszłości jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

28 listopada 2022

Szkoła Podstawowa im. Jana Kasprowicza w Klikuszowej

Dziewiętnaście szkół podstawowych Gminy Nowy Targ znalazło się w programie Laboratoria Przyszłości. W ramach programu do budżetu gminy wpłynęło 890 000,00 zł. Wsparcie finansowe dla Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Klikuszowej wynosi60 000 zł. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Uzyskane wsparcie finansowe w ramach programu Laboratoria Przyszłości zostanie przeznaczone na nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwija

28 listopada 2022

Nowoczesne technologie na lekcjach informatyki

W ramach programu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła otrzymała nowoczesny sprzęt niezbędny do rozwoju praktycznych umiejętności uczniów.  W ramach programu pracownia informatyczna została doposażona m.in. w drukarkę 3D, tablety, laptop, roboty mBot2, mikrokontrolery Mistrz Arduino,  stację lutowniczą, aparat fotograficzny, oświetlenie i green screen do nagrań, gogle VR wraz z oprogramowaniem. W maju i czerwcu odbyły się już pierwsze lekcje, podczas których wykorzystano nowe pomoce dydaktyczne. Uczniowie zapoznali się z zasadą działania drukarki 3D oraz zobaczyli jak wygląda wydruk wybranego modelu, poszerzali swoją wiedzę z zakresu programowania blokowego w programie mBlock pisząc programy dla robotów mBot2. Pod koniec roku szkolnego odbyły się zajęcia, na których wykorzystano okulary do wirtualnej rzeczywistości. Podczas tych zajęć uczniowie mieli możliwość m.in. nurkowania z rekinami czy odbycia podróży po najdalszych zakątkach świata. Misją „Laboratoriów Przyszłości”

28 listopada 2022

Laboratorium Przyszłości, Szkoła w Krauszowie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego. W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie w wysokości 60 000 zł, a które zakupiono

29 listopada 2022

Szkoła Podstawowa w Krauszowie - Laboratoria Przyszłości

Więcej informacji  Strona Szkoły Podstawowej w Pyzówce - Laboratoria Przyszłości (szkolnastrona.pl)

28 listopada 2022

Realizacja programu w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie

Dziewiętnaście szkół podstawowych Gminy Nowy Targ znalazło się w programie Laboratoria Przyszłości. W ramach programu Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie uzyskała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych w kwocie 60 tys. zł. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Uzyskane wsparcie finansowe w ramach programu Laboratoria Przyszłości zostanie przeznaczone na nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych for