W ramach programu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła otrzymała nowoczesny sprzęt niezbędny do rozwoju praktycznych umiejętności uczniów.  W ramach programu pracownia informatyczna została doposażona m.in. w drukarkę 3D, tablety, laptop, roboty mBot2, mikrokontrolery Mistrz Arduino,  stację lutowniczą, aparat fotograficzny, oświetlenie i green screen do nagrań, gogle VR wraz z oprogramowaniem.

W maju i czerwcu odbyły się już pierwsze lekcje, podczas których wykorzystano nowe pomoce dydaktyczne. Uczniowie zapoznali się z zasadą działania drukarki 3D oraz zobaczyli jak wygląda wydruk wybranego modelu, poszerzali swoją wiedzę z zakresu programowania blokowego w programie mBlock pisząc programy dla robotów mBot2. Pod koniec roku szkolnego odbyły się zajęcia, na których wykorzystano okulary do wirtualnej rzeczywistości. Podczas tych zajęć uczniowie mieli możliwość m.in. nurkowania z rekinami czy odbycia podróży po najdalszych zakątkach świata.

Misją „Laboratoriów Przyszłości” jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

https://www.canva.com/design/DAFIurO6JSc/watch

#LaboratoriaPrzyszłości

Źródło: Nowoczesne technologie na lekcjach informatyki - SP KRAUSZÓW (ugnowytarg.pl)